Uczniowie z Technikum Informatycznego i Ekonomicznego zwiedzali Warszawę na zaproszenie wiceministra rolnictwa dr Kazimierza Plocke i europosła Jarosława Wałęsy.


Uczniowie, którzy wzięli udział w „Konkursie na najciekawszą prezentację na temat Polski w Unii Europejskiej” mieli niepowtarzalną okazję gościć w Pałacu Prezydenckim oraz gmachu Sejmu i Senatu RP.
W tych ważnych dla każdego Polaka miejscach, byliśmy dokładnie tydzień przed uroczystościami obchodów 25-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów do Parlamentu, które odbyły się 4 czerwca 1989 r.  
W Pałacu Prezydenckim, po dokładnym sprawdzeniu uczestników przez funkcjonariuszy BOR, obserwowaliśmy przygotowania do obecnych uroczystości. Oprowadzeni zostaliśmy po wszystkich salach. Z bliska widzieliśmy np. legendarny „okrągły stół”, na którym stały oryginalne mikrofony i wizytówki osób, które przy nim zasiadały – a to najważniejsze polskie postaci sceny politycznej.
W budynku Sejmu, na jakże znanej ul. Wiejskiej, podobna procedura wpuszczania osób tzn. bramki i funkcjonariusze BOR. Przyjemnie było odpocząć w wygodnych fotelach na Sali poselskiej. Tutaj oprowadzał nas Pan wiceminister i dzięki takim znajomościom zostaliśmy wpuszczeni również do gabinetu Marszałka Sejmu Pani Ewy Kopacz oraz sali Senatu. Wiemy jak smaczne posiłki serwuje parlamentarzystom kuchnia w restauracji poselskiej, do której wiceminister zaprosił nas na obiad.
Miło było spacerować po Starówce i odwiedzić wyjątkowe miejsca: Plac Zamkowy, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Króla Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca, Syrenkę Warszawską. Chwila relaksu na interaktywnych ławeczkach, gdzie można posłuchać mazurków Chopina i ostatni punkt imprezy – Stadion Narodowy (najbardziej ucieszył męską część uczestników). 
Zmęczeni (wyjazd był ok. 2 w nocy) ale pełni wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do Pucka ok. 23 godz. 
Przy okazji była to bardzo ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie. 
Podziękowania dla Dyrektora Biura Poselskiego Kazimierza Plocke, Pana Bogdana Sokołka, który sprawnie zorganizował wycieczkę.
W imprezie wzięli udział uczniowie - III TI: Kornelia Roeske i Artur  Bąkowski,  II TI: Natalia Hoge, Wojciech Budzisz i Adrian Szulc, II TE Monika Hallmann i Sandra Kosiorg.
Opiekun – Mariola Włudzik

Tekst: Mariola Włudzik

Zdjęcia: Sandra Kosirog


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo