W niedzielę 24 listopada w budynku C naszej szkoły odbył się sprawdzian fryzjerski uczniów klas drugich i trzecich kształcących się z w zawodzie fryzjer, organizowany corocznie przez sekcję fryzjerską Cechu Rzemiosł Różnych w Pucku. Najlepszą w zawodzie, zdobywczynią pierwszego miejsca okazała się nasza uczennica Natalia Jednachowska z klasy IIb.

Wśród uczestników przeważali uczniowie naszej szkoły, którzy musieli się wykazać umiejętnościami w zakresie:

strzyżenia męskiego klasycznego z modelowaniem;

strzyżenia damskiego klasycznego z modelowaniem:

modelowania fal i klipsów;

trwałej ondulacji;

modelowania fryzury wieczorowej.

Sprawdzian ten sprawiał wręcz wrażenie pokazu fryzjerskiej stylizacji, na twarzach fryzjerek i fryzjerów można było dostrzec nie tylko skupienie ale też radość i satysfakcję z uzyskanych efektów a całe to wydarzenie stanowiło niecodzienną atrakcję nie tylko dla osób związanych ze środowiskiem fryzjerskim ale także słuchaczy szkół dla dorosłych mających tego dnia zajęcia.

przygotował:

Dariusz Knitter

 

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo