NO LIMIT!

tydzien przedsieb

W dniach 18-24 listopada 2013 roku przypada Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week)
Jest to ogromny projekt, w którym uczestniczy ponad 100 krajów.

Celem jest promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży.

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w projekcie po raz drugi i zaprosiła do współpracy: Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Darboven- Poland, Centrum Kreatywne.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniu 18 listopada br. bezpłatnie odbyły się szkolenia i porady w budynku B (świetlica szkolna)

 

Opis spotkania:

Pierwszym elementem spotkania była prezentacja, przygotowana przez GDYŃSKIE CENTRUM WSPIERANIA PRZEDSIEBIORCZOŚCI, JAK ZAŁOŻYĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ (45 min).

Uczniowie dowiedzieli się jak w dzisiejszych czasach łatwo można otworzyć własną działalność gospodarczą: Od czego zacząć? Jak przebiega procedura rejestracji własnej firmy? Wady i zalety prowadzenia działalności na własny rachunek

oraz instytucje wspierające działalność gospodarczą na Pomorzu.

Drugi element to spotkanie pt. „KAWA NA ŁAWE” (45 min) z przedstawicielem branży kawowej (J.J. Darboven-Poland), mającym na celu przybliżenie tajników magicznego napoju- kawy oraz zapoznania z pracą przedstawiciela handlowego.

Na zakończenie CENTRUM KREATYWNE zaprezentowało pogadankę pt. WIZERUNEK W SZKOLE. Nasza młodzież mogła porównać wizerunek współczesnego ucznia do tego sprzed lat i wyciągnąć wnioski…

Nieco wcześniej 16 listopada w budynku A w Pucku odbyły się zajęcia dotyczące wizerunku pracownika w jego zakładzie pracy. Dowiedzieliśmy się jakie są zasady odpowiedniego ubioru i stylizacji np: strój business casual, business professional, smart casual, casual.

 

Jednocześnie zapraszamy na organizowane w budynku C w Pucku w czwartek 21 listopada od 10.00 do 13.00 zajęcia warsztatowe z przedsiębiorczości oraz imprezy towarzyszące.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 przygotowała:

Joanna Antkowiak-Reglińska

 

 

ankieta

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo