W minioną środę klasa 3 b udała się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals w Dąbrówce. Uczniowie zabrali ze sobą karmę oraz zabawki. Podczas wzruszającej wizyty psy zostały wyprowadzone na 40-minutowy spacer po okolicznym lesie, następnie klasa została oprowadzona po schronisku i zapoznała się z historią wielu zwierząt.

Kolejnym punktem programu wycieczki był Park im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie, który pochodzi z XVIII wieku. Liczne stare drzewa, kolorowe kwietniki, zbiorniki wodne oraz rozległe trawniki przypominają o ciekawej historii tego miejsca, która dotyczy również Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków. Dzięki systematycznej rewitalizacji park stał się urokliwym i wręcz magicznym miejscem. Powstały nowe ścieżki, alejki, altana parkowa, aleja różana oraz liczne fontanny. W pałacu obecnie znajduje się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej. Atrakcjami turystycznymi w tym miejscu są też amfiteatr, klatki z orłami i żurawiami, kanał z możliwością pływania na rowerach wodnych.

Hotel Olimp *** w Wejherowie był ostatnim odwiedzonym miejscem. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą gastronomiczno-rekreacyjną obiektu. Przeanalizowali menu,odwiedzili kawiarnię z tarasem widokowym na panoramę miasta.

Zapraszamy do fotorelacji z wycieczki.


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo