Dzięki naszym polonistkom p. Karinie Mazurek-Błażejewskiej, p. Wioletcie Zboińskiej oraz p. Jolancie Kupracz młodzież naszej szkoły miała okazję udać się do Filharmonii Kaszubskiej na spektakl teatralny pt. „Wesele” S. Wyspiańskiego. Sztukę wystawił Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia w reżyserii Michała Hochlowskiego.

„Wesele” jest chyba najbardziej oryginalną sztuką teatralną, jaka została napisana w języku polskim i trudno sobie wyobrazić nasze życie teatralne i literackie bez tego utworu. Łączy on w sobie w niezwykły sposób opis prawdziwego wesela, z całą problematyką filozoficzną , historiozoficzną i wolnościową , bliską w tym czasie polskiemu społeczeństwu.

Spektakl był udany i podobał się widzom zebranym w Filharmonii. Na szczególne wyróżnienie zasługuje gra aktorska , muzyka Michała Kowalczyka, a także scenografia , która zaprosiła nas, aby uczestniczyć w zdarzeniu, gdzie zabawa przeplata się z poezją , śmiech z obawą o losy ojczyzny , biesiada z pojawiającymi się dziwnymi postaciami, a miłość z chocholim tańcem.

Dziękujemy naszym opiekunom oraz kolegom i koleżankom za miłą atmosferę w jakiej spędziliśmy ten czas i liczymy, że wkrótce spotkamy się na następnym spektaklu.

 

Tekst przygotowała:

Adrianna Szczypior IV TI

Zdjęcia:

Mirka Hincka IV TE

 

ankieta

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo