W sobotę 21 września 2019 r. odbyły się w Swarzewie IV Regaty Żeglarskie o Puchar Wójta Gminy Puck. Organizatorami wydarzenia były: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku, Urząd Gminy Puck i Gminne Zrzeszenie LZS w Gminie Puck.

W ramach sekcji żeglarskiej POSM udział wzięło trzech zawodników naszej szkoły no i jedna z naszych załóg w składzie: Wiktor Michniak (IVTM), Kacper Felkner (IIITE) i Dariusz Knitter zdobyła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i jednocześnie I miejsce w kategorii LZS.

Pomimo że regaty te traktujemy jako okazję do szkolenia to rywalizacja na wodzie była rzeczywiście zacięta i niewiele ustępowaliśmy doświadczonym żeglarzom regatowym takim jak chociażby Andrzej Sitkiewicz (nasz Kierownik Szkolenia Praktycznego), którego załoga zwyciężyła w regatch.

Na pochwałę zasługuje też Michał Ślązkiewicz (ITLG) którego załoga zajęła 4 miejsce a był to debiut Michała pod żaglami!

Warunki wiatrowe były sprzyjające, wiatru zdecydowanie nie brakowało, na kursach ostrych łódki szybko wchodziły w silny przechył a liczne szkwały dodawały emocji regatom i uczyły pływania w trudnych warunkach.

Wszyscy członkowie zwycięskich załóg otrzymali medale i puchary a na zakończenie imprezy mogliśmy posilić się  upieczoną na ogniu kiełbaską.