W niedzielę, na początku czwartego tygodnia praktyk, wraz z nauczycielami udaliśmy się na wycieczkę do Gibraltaru. Jest to Brytyjskie terytorium na południowym wybrzeżu półwyspu Iberyjskiego. Po 2 godzinach jazdy autokarem dojechaliśmy do La Linéa, „miasta przemytników”, skąd pieszo udaliśmy się na granicę Hiszpańsko-Brytyjską. Po przekroczeniu granicy i przejściu przez lotnisko, które oddziela oba państwa udaliśmy się w głąb półwyspu, na którym było dużo do zwiedzania.

Udaliśmy się autobusem do podnóża góry i zaczęliśmy długą i bardzo wymagającą drogę do Rezerwatu, który obejmuje większość państwa, czyli całą górę. Po drodze na sam szczyt udało mi się spełnić moje jedno z marzeń spotkać i zrobić sobie zdjęcie z małpkami. Były to Magoty, jedyne obecnie wolno żyjące małpy w Europie. Te z pozoru niewinne zwierzątka przyzwyczaiły się do ludzi, a w poszukiwaniu jedzenia potrafią być cwane i bardzo agresywne.

Niestety, na górze tak szybko czas nam mijał, że zaraz po wejściu na szczyt i obejrzeniu wojskowych fortyfikacji musieliśmy już schodzić i wracać do autokaru, który zawiózł nas do naszego miejsca pobytu, do Malagi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Projekt o numerze 2017-1-PL01-KA102-036820 pt.:
Uczniowie PCKZiU w Pucku
poznają technologię informacyjną i komunikacyjną w logistyce europejskiej
”,
współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków europejskiego funduszu społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)
w ramach projektu
Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego
.


Szukasz pomocy

ankieta

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo