Klasa 2c wraz z opiekunami Panią Kariną Mazurek-Błażejewską i Panią Wiolettą Zboińską po dwumiesięcznej wytężonej pracy na kursach zawodowych w Tczewie postanowiła wspólnie się zrelaksować. 100-lecie obchodów Odzyskania Niepodległości stało się inspiracją do odwiedzenia niesamowitego miejsca jakim jest „Stacja Kultura” - Biblioteka, która mieści się w zrewitalizowanym budynku dworca PKP w Rumi. Obiekt ten został uznany za najpiękniejszą i najbardziej niezwykłą bibliotekę na świecie, w konkursie Library Interior Design Aword.

Dzięki uprzejmemu personelowi młodzież miała okazję obejrzeć film z powstawania biblioteki i zapoznać się z ciekawym księgozbiorem i podziwiać „Białe Kruki” z 1918 r. Chłopców pochłonął dział z kryminałami, a dziewczęta udały się na piętro, aby obejrzeć wystawę obrazów.

Następnie spotkała nas niespodzianka „Poranna Prasówka” - jakże niezwykła!! - Mogliśmy nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć, poczytać o tym jak Polacy przeżywali odzyskanie Niepodległości, jakie były nastroje w wolnej Polsce w 1918r – w oryginalnych gazetach z tamtych czasów. Wzbudziło to ogromne emocje wśród uczniów. Następnie, aby się odprężyć i wyciszyć młodzież udała się do Multikina na seans filmowy. Zrelaksowani i uśmiechnięci, pełni energii wróciliśmy do szkoły.

Młodzieży z klasy 2c serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas, wzorową postawę, ciekawość świata, uśmiech oraz niezwykły klimat na wycieczce.

Opiekunki:
K.Mazurek-Błażejewska
W.Zboińska

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo