W piątek 9 listopada rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Zorganizowany z tej okazji szkolny apel zgromadził zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz pracowników szkoły.

A wszystko zaczęło się od wprowadzenia pocztów sztandarowych szkoły i wspólnego odśpiewania o 11.11 czterech zwrotek Hymnu Narodowego - wspólnie z innymi naszymi rodakami zgromadzonymi na licznych imprezach patriotycznych w całej Polsce.

Oprócz świętowania odzyskania niepodległości mieliśmy też okazję uczestniczyć w uroczystym ślubowaniu złożonym przez uczniów klas pierwszych. To zresztą w dużej mierze właśnie uczniowie pierwszych klas przy pomocy Pani Sylwii Markiewicz  zorganizowali apel i przedstawili w ciekawej formie idee patriotyzmu.

Wzięli również udział w kolejnym znakomitym występie muzyczno-wokalnym naszego zespołu pod opieką Pani Moniki Wołoszyk, który uświetnił to wydarzenie i poruszył chyba każdego.

Na zakończenie Dyrektor szkoły Pan Kazimierz Czernicki wraz z Panią Sylwią Markiewicz wręczyli dyplomy dla zwycięzców w konkursie plastycznym „Polskie Drogi do Niepodległości” którzy wykonali rysunki „ojców” polskiej wolności.

Dziękujemy wszystkim którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia oraz wszystkim zebranym za udział. Życzymy też miłego celebrowania Święta Niepodległości w kolejnych dniach.

link do filmu:https://youtu.be/ELPvsO1Cenw

 

Tekst i zdjęcia:
Dariusz Knitter

Film:

Sławomir Miłosz

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo