Spotykając się z ludźmi, którzy kiedykolwiek otrzymali od drugiego człowieka dar krwi, często słyszę: „Jestem niezmiernie wdzięczna wszystkim, którzy mogą i chcą ratować w ten sposób innych”, „Jesteście ważni!”, „Dopóki sam nie potrzebowałem krwi, nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak istotne są akcje krwiodawstwa”.

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku młodzież, nauczyciele, a także przyjaciele szkoły kolejny raz pokazali, że nie są obojętni na potrzebę dzielenia się cząstką siebie. Bardzo cieszy fakt, że młodzi ludzie tak ochoczo chcą nieść pomoc. Dnia 26 października 2018 roku już przed godziną 8.30 w budynku Szkoły zaczęli zbierać się krwiodawcy. Akcja została zorganizowana przy współpracy z Kaszubskim Klubem HDK PCK z Połchowa. Prezes klubu, Marcin Sikora zaskoczony był ilością chętnych. Nie wszyscy jednak mogli oddać krew tego dnia. Powody były oczywiście różne, ale liczymy na to, że osoby te dostosują się do cennych wskazówek załogi krwiobusa, z lekarzem na czele i podczas kolejnej akcji dołączą do społeczności honorowych dawców krwi.

Szczególne podziękowania należą się Dyrektorowi PCKZiU w Pucku, który zawsze jest przychylny organizowaniu szczytnych akcji. Możemy zdradzić, iż pan Kazimierz Czernicki wraz z prezesem Marcinem Sikorą i z koordynatorką akcji, Agnieszką Gruczą-Tomkiewicz ustalili kolejne terminy Dni Krwiodawcy w naszej placówce na rok 2019! O szczegółach będziemy informować.


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo