W piątek 27 kwietnia 2018 pożegnaliśmy naszych tegorocznych absolwentów klas czwartych techników. Uroczystość rozpoczął Dyrektor PCKZiU Pan Kazimierz Czernicki od podziękowania i wręczenia nagród i dyplomów dla najlepszych byłych już uczennic i uczniów.

Po wręczeniu nagród Starosty  przy asyście vicestarosty Pana Tomasza Herrmann oraz Pana Romualda Głuszko nadszedł czas na nagrody Dyrektora, Wychowawców oraz dla najlepszych sportowców. 

Następnie głos zabrali przedstawiciele klas trzecich którzy pożegnali swoich starszych kolegów oraz wręczyli pamiątkowe upominki - breloczki z logo szkoły. Po nich absolwenci podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w nauczanie i wychowanie.

W części artystycznej młodzież klas III TŻ, III TL i III TI oraz zespół muzyczny w składzie: Radosław Wróbel - gitara, Łukasz Krepel - wokal, Agnieszka Kowalewska - wokal, Ryszard Sadłowski - wokal  w zabawny sposób przedstawili scenki z życia szkoły wcielając się w postaci nauczycieli i uczniów.

Przedstawienie było inscenizacją zjazdu absolwentów po piętnastu latach. Zaprezentowaliśmy w zabawny sposób kim zostali nasi absolwenci: z największym aplauzem spotkała się rola księdza, oraz matki z piątką dzieci, która świetnie sobie radzi dzięki zasiłkowi 500 plus. Oprócz tego przedstawiony  był właściciel firmy logistycznej, przedsiębiorstwa transportowego oraz barmana.

Scenki przeplatane były piosenkami wykonywanymi przez nasz utalentowany wokalnie i muzycznie zespół, które były wspomnieniem wychowawców klas kończących. Na zakończenie przy piosence "Ostatni raz z moją klasą" popłynęły łzy wzruszenia, gdy absolwenci uświadomili sobie że po raz ostatni spotkali się w takim gronie.

Czas już pożegnać się ze szkolnym życiem, naszych absolwentów czekają jeszcze oczywiście egzaminy maturalne a później.. no cóż każdy z nich powinien obrać własną niezależną drogę.

Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki egzaminów i decyzje dotyczące przyszłości - sami pozostając w, miejmy nadzieję, miłych wspomnieniach naszych absolwentów.

 

 

Tekst:
Monika Wołoszyk, Dariusz Knitter

Zdjęcia:
Szymon Lewiński, Piotr Widerski, Klaudia Lilla, Angelika Jeka

Film:
Sławomir Miłosz

ankieta

 ankieta absolwenci

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo