6 lutego 2020 r. klasa 2TL uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Fundację Inspirujące Przykłady. Fundacja ma na celu pokazanie młodym ludziom czym jest przedsiębiorczość oraz jak wygląda rynek pracy.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Gdańsku. W pierwszej części zajęć nasza klasa wysłuchała wykładu na temat rynku pracy w Powiecie Puckim. Dowiedzieliśmy się, jak należy szukać pracy oraz jakich specjalistów brakuje lub występuje nadmiar w całym województwie. Dzięki ćwiczeniom zorganizowanym przez prowadzących wykład, zrozumieliśmy jak istotna jest efektywna komunikacja, współpraca w grupie i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych celów.

Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, część klasy wybrała się do oddziału Grupy SKAT, a reszta do siedziby OMIDA Group. W drugiej z firm mieliśmy okazję obejrzeć, jak wygląda praca księgowego i działu windykacyjnego. Chętnie rozmawialiśmy z kierownikiem spedytorów o pracy jego zespołu, na czym polega oraz jakie cechy są naprawdę ważne w wykonywaniu tego zawodu. Następnie Pani, która oprowadzała nas po firmie, opowiedziała o tym, jak należy dbać o ukształtowanie swojego wizerunku w mediach społecznościowych.

Po krótkiej przerwie, wzięliśmy udział w lekcji na temat tego, jak powinno wyglądać poprawnie napisane CV oraz wysłuchaliśmy szkolenia o tym, w jaki sposób efektywnie zarządzać sobą w czasie. Na koniec spotkania otrzymaliśmy również pamiątkowe certyfikaty.

Druga grupa poznawała w tym czasie firmę spedycyjną SKAT, ale o tym napisze już ktoś inny…


Szukasz pomocy

ankieta

Erasmus+ PO WER

Erasmus dla logistyków i informatyków

MicrosoftImagine

Office 365 logo

Szkoły Puck Technikum Informatyczne NetAcad partner logo

bip logo pomn1 grad

Media o nas

media

Partnerzy szkoły

Powiat Pucki. Herb

logo wsb pion

PR

logo Ateneum

logo wsaib

logossw

Ciekawe strony

cke logo